Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Samochód straży pożarnej obok zwalonego drzewa. Obok radiowóz straży miejskiej.W środowy poranek pokaźnych rozmiarów, stare drzewo spadło na chodnik i jezdnię ruchliwej ulicy Młynarskiej. Nieszczęściu w ostatniej chwili zapobiegli strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze Oddziału Specjalistycznego patrolujący teren Woli zwrócili uwagę na drzewo nienaturalnie pochylone nad ulicą Młynarską. W godzinach porannych wielu mieszkańców podąża tą drogą w stronę centrum. Strażnicy, słysząc, że pień drzewa trzeszczy, natychmiast wezwali pieszych do przejścia na drugą stronę jezdni, a także pokierowali stojących w korku kierowców na przeciwległy pas ruchu. Dosłownie chwilę po tym, pokaźnych rozmiarów drzewo runęło na ziemię w miejscu, gdzie jeszcze przed chwilą było pełno ludzi. Strażnicy upewniwszy się, że bezpieczeństwu przechodniów nic już nie grozi, uprzątnęli z torowiska gałęzie blokujące przejazd tramwajów i zajęli się bezpiecznym przywracaniem ruchu. W oczekiwaniu na służby odpowiedzialne za uprzątnięcie terenu, funkcjonariusze pokierowali samochody jedynym przejezdnym pasem drogi. W ciągu niespełna 40 minut przywrócono pełną drożność wolskiej arterii. O niebezpiecznym zdarzeniu przypominały jedynie pocięte konary, leżące na trawniku.

  • 2023_05_drzewo_mlynarska_01
  • 2023_05_drzewo_mlynarska_02
  • 2023_05_drzewo_mlynarska_03
  • 2023_05_drzewo_mlynarska_04
  • 2023_05_drzewo_mlynarska_05
  • 2023_05_drzewo_mlynarska_06

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy