Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Tarcza herbowa Straży Miejskiej m.st. WarszawyPrzyszły strażnik, czyli aplikant będący dopiero na kursie dla strażników miejskich, wykazał się postawą godną miana "strażnik miejski miasta stołecznego Warszawy". Ujął, w ramach zatrzymania obywatelskiego, wandala próbującego zniszczyć zaparkowane samochody.

Nasz przyszyły kolega wracając do domu, zauważył na ulicy Powązkowskiej dziwnie zachowującego się mężczyznę. Obywatel swoją agresję z niewiadomych przyczyn wyładowywał na zaparkowanych autach, mocno je kopiąc. Marki pojazdów nie miały tu znaczenia. Aplikant poprosił wandala o uspokojenie się, na co ten zareagował nie tylko słowną agresją wobec proszącego. Kursant zastosował, wyuczone na zajęciach, techniki obezwładniające, co wyraźnie zadziałało uspokajająco na mężczyznę. Przyszły strażnik poprosił osoby obserwujące zajście o wezwanie policji, której przekazał do dalszych czynności ujętego wandala.

Jeżeli chcesz wstąpić w szeregi stołecznej Straży Miejskiej, kliknij na tarczę przy tym artykule!

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy