Straż Miejska m. st Warszawy

Przejdź do głównej treśći

Czcionka

Wysoki kontrast

Widok

Menu górne

Karty ICE (In case of emergency- w nagłym przypadku)- zdjęcie ilustracyjneStrażnicy miejscy patrolujący we środę 1 maja okolice Woli zwrócili uwagę na starszą panią, która sprawiała wrażenie zagubionej. 86-letnia kobieta uspokoiła się na widok mundurowych i można było jej pomóc.

Około godziny 19:15 strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego zauważyli przy przejściu dla pieszych nieopodal ulicy Karolkowej starszą kobietę, sprawiającą wrażenie zagubionej. Chcąc, by poczuła się bezpiecznie, zaoferowali swoją pomoc. Z początku zdezorientowana i nie potrafiąca sformułować myśli kobieta, na widok munduru wyraźnie poczuła się pewniej. Po chwili przyznała, że co prawda zna swój domowy adres, jednak nie bardzo wie jak tam trafić. Strażnicy upewnili się, że seniorka nie wymaga pomocy medycznej, po czym odwieźli 86-latkę do jej mieszkania, które znajdowało się kilka przecznic dalej. Na pożegnanie, starsza pani podsumowała, że mimo kłopotliwego incydentu, pierwszomajowy spacer będzie wspominać bardzo miło.

Jak zawsze w takich wypadkach, przypominamy opiekunom wiekowych osób o celowości wyposażania seniorów w informację na temat numeru, pod który należy się zwrócić, gdy starszy człowiek znajdzie się w niebezpieczeństwie. Może być to zarówno umieszczona w portfelu tzw. karta ICE, jak nawet wszywka w ubranie.

Logo Straż Miejska Warszawa

Telefon alarmowy

986


SMS interwencyjny

723 986 112

pasażerowie komunikacji miejskiej osoby z dysfunkcją słuchu

Logo kompanii reprezentacyjnej SM

krew4

Informacja


Zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa Straży Miejskiej m. st. Warszawy dokumenty w wersji elektronicznej należy przesyłać w formatach DOC, JPG, TIFF, PDF. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną nie może przekroczyć 8 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Współpracujemy